Scroll Top

Każde wesele powinno obfitować w różnego rodzaju konkursy i zabawy. Samą esencją rozrywki weselnej są tak zwane oczepiny dlatego też poniżej prezentujemy kilka przykładowych zabaw oczepinowych, które rozbawią Państwa gości i zachęcą jeszcze bardziej do zabawy aż do białego rana.

 KONKURS KOCHAM CIĘ POLSKO

Zabawa ze znanego proramu TV. Wybieramy 2 druzyny po 4 osoby w każdej. Kazda osoba otrzymuje 2 litery-jedną z przodu-drugą na plecach. Zadaniem druzyn jest ułożenie jak największej liczby odpowiedzi na pytania z liter które maja na sobie w ciągu 60 sekund. Zwycięzy druzyna która w wyznaczonym czasie ułoży więcej prawidłowych wyrazow. Bardzo fajan zabawa daje dużo śmiechu.

*********************************************************************************

TYKAJĄCA BOMBA

Wybieramy 8-10 osob dowolnej płci i wieku. Jedna z nich, powiedzmy wybrana przez Parę Młodą – otrzymuje paczkę. Paczka ma krążyć od uczestnika do uczestnika ale można ją przekazać dopiero gdy odpowie się na pytanie. Czas zabawy 2 min. Z głośników słychać dźwięk tykającego zegara. Gdy czas się skończy – osoba która posiada paczkę – przegrywa.

*********************************************************************************

SKOK PRZEZ LINĘ (MŁODY/MŁODA)

Wybieramy dowolną ilość osób. Na parkiecie rozciągamy linę. Po jednej stronie liny siada na krzesełku Pan Młody. Po drugiej stronie Pani Młoda. Prowadzący wykrzykuje słowa „Młody” lub „Młoda” – zadaniem gości jest przeskakiwanie liny na odpowiednią stronę. Kto się pomyli – odpada. Wygrywa osoba, która wytrwa do samego końca J

*********************************************************************************

JAKA TO MELODIA

Zabawa drużynowa. 2 drużyny ilość osób dowolna. Każdy członek z drużyny będzie miał za zadanie zanucić sylabami „nanana lub lalala” linie melodyczną utworu, który zostanie odtworzony z wykorzystaniem słuchawek. Melodię słyszy tylko osoba która nuci, reszta ma za zadanie odgadnąć utwór. Gramy do 3 zdobytych punktów.
Ciekawa i śmieszna zabawa 😉

*********************************************************************************

WYŚCIG FORMUŁY I 😉

Wybieramy 4-5 osob-najlepiej panów. Ustawiamy ich na krańcu Sali. Na drugim stawiamy 3 Formuły (Wersje mini) z przymocowanym do każdej długim sznurkiem. Na jednym z końców sznurka jest przymocowany niewielki wałeczek. Zadaniem panów jest jak najszybsze nawinięcie sznurka na wałeczek skręcając go nadgarstkami. W momencie skręcania/nawijania sznurka na wałek-formuła się przesuwa.
Zwycięży pan, którego auto jako pierwsze przekroczy metę 🙂

*********************************************************************************

HULAJNOGI

Kolejna zabawa drużynowa. Wybieramy dwie ekipy po 4-5 osób. Każda drużyna otrzyma hulajnogę. Za jej pomocą poszczególni uczestnicy będą mieli za zadanie pokonać tor prezeszkód. Zwycięży drużyna, której zawodnicy pierwsi ukończą tor.

*********************************************************************************

BUDOWA DOMU

Tworzymy 2 drużyny. Pierwsza-To Pan Młody i 5 osób które mu pomogą. Druga – To Pani Młoda i 5 osób, które jej pomogą.
Kierownikami drużyn są Państwo młodzi, tzw kierownicy budowy. Otrzymują kaski budowlane i kamizelki odblaskowe by ich wyróżnić. Każda druzyna otrzymuje specjalny dźwig i klocki,  Klocki trzeba ustawić używając dźwigu jeden na drugim. Zwycięży drużyna, która w ciągu 2 min ustawi wyższą wieżę.

Poniżej link do filmu jak to wygląda. Bardzo fajna zabawa J
LINK:
https://youtu.be/SC1Od7XnNJo
***********************************************************************************

PACZKA OD CIOCI

Zabawa dla wszystkich gości zazwyczaj przed samymi oczepinami. Państwo Młodzi otrzymują paczkę do której dołączony jest list. (treść poniżej). Fajna zabawa w której każdy może niespodziewanie wziąć udział-kto to będzie zależy od innych gości. Po przeczytaniu treści poniżej wszystko będzie jasne 🙂

“Proszę państwa prosimy o chwileczkę uwagi. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Otóż Młoda Para dostała PACZKĘ (prosimy o powstanie Państwa Młodych).

Otrzymujecie PACZKĘ, ale do paczki jest dołączona depesza w formie żartobliwej – słuchajmy i włączajmy się wszyscy do zabawy (zaczynamy).

 • Panie Młody, żeby się dowiedzieć co jest w środku podaj paczkę tej – do której mówisz KOTKU (tu Pan Młody powinien podać paczkę Pani Młodej)
 • Pani Młoda z paczką w ręku ,rozglądając się po całej gawiedzi, poda ją Panu co najdalej siedzi (Pani młoda podaj paczke wybranemu przez siebie Panu , a w tym czasie wodzirej czyta)
 • Bo ci co najdalej siedzą najwięcej piją i jedzą , ale …. i widzą najdokładniej! Proszę podać teraz paczkę Pani, której sukienka wygląda dzisiaj najładniej (Pan wybiera sobie jedną z Pań i podaje jej paczkę a w tym czasie wodzirej czyta dalej)
 • W tej sukience wyglądasz dziś bardzo ładnie, lecz ta paczka Tobie nie przypadnie i żeby się z ciekawości nie spalić – podaj paczkę Panu co największym “nosem” może się pochwalić ( tutaj Pani rozgląda się po sali i poszukuje Pana z dużym “nosem”)
 • Brawa jak najbardziej zasłużone, ale nie jest w stanie chyba zmartwić Pana – znacznego nosa posiadanie. Więc obejrzyj się dookoła mój drogi i podaj paczkę tej Pani co ma najpiękniejsze!?
 • O mój Boże drogi – masz naprawdę piękne nogi, więc puść paczkę w ruch i daj Panu co ma duży BRZUCH!
 • Brzuszek okrągły wcale nie za duży on Ci bardzo dobrze służy. By nie przeszkadzać w potraw kosztowaniu – podasz paczkę Pani w najpiękniejszym
 • Wzbudzasz zachwyt gości w tej pięknej fryzurze lecz szkoda bo nie możemy zajmować się Tobą dłużej. Teraz powiem wykonasz nie lada pracę – podaj paczuszkę temu Panu co ma największą glacę 😀
 • Łysinka Pańska urocza miejsca do całowania tak dużo, choć przyjechałeś z daleka – paczka na Ciebie nie czeka. Więc podaj ją Pani o oczach pięknych jak u ŁANI.
 • Ale niech Pan nie ucieka. Ta dziewczyna ładne oczy ma. Panu z GLACĄ buzi da 😀

a teraz z tą paczuszką zacznij krążyć – by do najwyższego Pana zdążyć.

 • Chociaż Pan na wszystkich patrzy z góry – nie jest to widok ponury. Rozejrzyj się teraz bardzo ale to bardzo dokładnie, gdyż ta paczka Pani z największym BIUSTEM
 • Choć komplement usłyszałaś, paczki nie otrzymałaś! Biegnij zatem co sił i przekaż paczkę Panu, który wg Ciebie dziś najwięcej PIŁ 🙂

lub to na koniec

 • Choć komplement usłyszałaś, paczki nie otrzymałaś, zrób to co tradycja karze – oddaj paczkę MŁODEJ PARZE 😀

Teraz, gdy już nareszcie Paczkę macie i gości na sali w napięciu trzymacie, dalej w ciekawości gości nie nużcie i tą Paczkę, czym prędzej otwórzcie.”

 ***************************************************************

REWIA MODY

 Do konkursu wybieramy 5-6 panów. Zabieramy ich za kulisy gdzie przebieramy w stroje kobiece. Każdy z Panów będzie musiał zaprezentować się na wybiegu (czyli na sali weselnej) Oceny gracji i pomysłu dokonają Państwo Młodzi jak i wszyscy goście. Kupa śmiechu zwłaszcza podczas wejścia każdego z Panów na salę.

 ****************************************************************

WYKAŁACZKA

 Do konkursu wybieramy 4 pary. panowie siadają na krzesełkach, Panie klęczą przed nimi.

Panowie na kolanach trzymają kartkę (z zeszytu lub bloku). Panie natomiast otrzymują wykałaczkę którą trzymają w ustach. Zadaniem Pań jest utworzyć w kartce trzymanej przez Panów jak najwięcej dziurek oczywiście tą WYKAŁACZKĄ trzymaną w ustach 🙂 (mają na to 30 sekund). Zabawa dość perwersyjna ale wywołuje kupę śmiechu na sali.

************************************************************

ROWEREK

 Do tej konkurencji wybieramy kilku panów z Panem Młodym na czele. Ich zadaniem będzie pokonanie slalomu małym rowerkiem. Pan który uzyska najkrótszy czas wygrywa. Śmieszna zabawa biorąc pod uwagę rozmiar mężczyzn i jednośladu 🙂

 ***********************************************************

BOBASY

Wybieramy 4 pary spośród gości (Państwo Młodzi również mogą brać udział)

Zadaniem Pań jest w jak najkrótszym czasie przebrać swojego partnera za bobasa czyli założyć czapeczkę, śliniaczek, pieluchę i napoić buteleczką ze smoczkiem.

************************************************************

TANIEC ZE SPODENKAMI

Wybieramy 5 Par.

Każda otrzymuje spodenki. Panie zakladaja je na siebie-zaczyna grać muzyka. Kiedy muzyka sie zatrzyma Panowie mają za zadanie sciagnac spodenki z Pań i założyc na siebie. Panie nie moga pomagać. Ostatnia para odpada gramy do wylonienia zwyciezcy.

*********************************************************************

TANIEC DLA PANOW /REWIA MODY/

Wybieramy 8-10 panów. 4-5 Przebieramy za kobiety. Pozostali pozostaja mężczyznami. 🙂 Konkurs polega na jak najciekawszym tańcu par utworzonych z Pseudo kobiet i mężczyzn. Jeśli trafią sie panowie odwazni moze byc niezła zabawa 😉

***************************************************************************

ZABAWA W WORKI I RĘKAWICE

Konkurs składa się z 2 etapów.

W I etapie. Wybieramy 2 druzyny (po 5 panów) zazwyczaj jedna kompletuje Pani Młoda, drugą Pan Młody.
Ustawiamy druzyny w pewnym odstepie od siebie jak na schemacie ponizej:

PMa                         1 2 3 4 5

PMy                         1 2 3 4 5

 

gdzie:

-PMa = Pani Młoda

-PMy= Pan Młody

-1, 2,3 itd.= poszczegolny zawodnik

Kazda druzyna otrzymuje worek i kapelusz Natomiast Państwo Młodzi Po butelce(pełnej) i kieliszek. Zadaniem druzyny jest opróznienie zawartosci butelki w jak najkrótszym czasie.
W tym konkursie przegranby moze sie odegrac i tu nastepuje ETAP II
Wówczas wybieramy 1 przedstawiciela z kazdej druzyny. anowie otrzymaja rekawice bokserskie ich zadaniem bedzie pokonanie maratonu.

( w I ETAPIE butelke mozna zastapic owocami ciastem itp. Jednak z butelkka sa lepsze efekty)

*******************************************************************************

FAMILIADA RODZINNA

 Wybieramy 2 druzyny, liczba osob nie ma znaczenia. Zadajemy pytania jak w familiadzie z tym że odpowiedz jest tylko 1 prawidłowa (np. Jaki rozmiar buta nosi Pan Młody, Ile lat ma Pani Młoda, Ilu gości bawi się na weselu itp.) Lub też odtwarzamy urywki muzyczne z polskich seriali współczesnych jak i sprzed lat i trzeba odgadnąć co to jest.

Wrażenia są świetne gdyż zazwyczaj cała sala bierze w tym udział. Konkurs bardzo popularny w ostatnich czasach 🙂

*******************************************************************************

PIŁKA NOZNA DLA PAŃ

Wybieramy 2 druzyny po 6 pań. Ich zadaniem bedzie rozegranie meczu piłki noznej. (piłka jest pluszowa wiec nie bedzie uszkodzen materialnych i nikt na pewno nie ucierpi) bramiki tworza krzesełka. Gwarantowany smiech. Zawsze sie sprawdza.

Jesli mecz trwa zbyt dlugo i nie ma bramek wowczas strzelamy karne. Prosze mi uwierzyć ze emocje są jak na prawdziwym boisku.

****************************************************************************

 HOKEJ DLA PAŃ

Zasada podobna jak w piłce noznej z tym ze panie grają kijkami od szczotek a krążkiem jest MOP 😉
Przednia zabawa emocje stadionowe i kupa smiechu 😉

*****************************************************************************

ZAWODY Z BALONAMI DLA PAR

Wybieramy 3 pary. Konkurs jest na czas.Panie ustawiamy w jednym koncu sali ich partnerow w przeciwnym. Zadaniem Pań jest przebicie 3 balonów:
1 balonik – przebijamy wbiegając w stojącego partnera

2 balonik – przebijamy wbiegając w siedzacego na krzeselku partnera

3 balonik – przebijamy wskakujac na leżacego partnera

Ostatnio konkurs wywołał niemal płacz ze smiechu na sali. Balony nie sa pompowane mocno co utrudnia ich przebicie jednoczesnie podnosi adrenaline i zmusza pary do wykonywania nieraz dość komicznych pozycji 😉

******************************************************

 TANIEC NA LEŻĄCO

5 par panie losują gatunek tańca jaki mają wykonac. Gdy juz kazda para ustali co i jak zatańczy nieco im to utrudniamy rozsciełajac na podłodze kocyk na którym taniec ma byc wykonany. czyli na lezaco.
Jesli Pary sa odwazne z tego moze być naprawde swietny ubaw.

****************************************************

KARETA
PIERWSZA WERSJA

Zabawa w karetę – organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin – do zabawy potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za nie zareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.Rozsadzenie uczestników:
———————-Koń lewy———————————-Koń prawy———
———————————————woźnica————————————
——————Koło lewe przednie——————–Koło prawe przednie-
———————————-Król——————-Królowa———————–
——————-Koło lewe tylne—————————Koło prawe tylne—Na początku prowadzący rozdaje kieliszki, objaśnia zasady i tłumaczy każdemu kim jest.
Czyta historię, która jest poniżej. Na dźwięk odpowiedniego słowa, osoba, której dana funkcja jest przypisana musi wstać i obejść dokoła krzesło. Jeśli tego nie zrobi – pije „karniaka”.
Uwaga!
Kareta = woźnica+koła+król+królowa
Zaprzęg= Kareta = woźnica+koła+król+królowa+konie
Jest ciekawiej.Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa.
Król i Królowa ze swoim Królem bardzo lubili jeździć swoją karetą.
Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne.
Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.
Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla:
Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem.
Woźnica zaprzągł konie i karetę.
Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla:
Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe.Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.
W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla:
Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami.Król rzekł do Królowej: Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa.
DRUGA WERSJAPodział na 2 grupy, pani młodej i pana młodego, w grupie 2 kobiety i 5 panów siedzących na krzesłach i zwróconych do siebie twarzami oczywiście mowa tu o drużynach
Kolejność najpierw facet- tata , kobieta –mama, facet syn-Witek, facet syn-Jacek, kobieta-córka Zosia i faceci pies Azor i Słoń
Odległość między rzędami około 1,5 metra a między krzesłami w drużynie około 1m.
Zabawa polega na tym, że prowadzący opowiada historię rodziny wybierąjącej się na spacer do zoo i jak wyczyta imię lub status w rodzinie danej osoby to podrywa się ona z krzesła i biegnie środkiem miedzy krzesłami obydwu grup, obiega naokoło swoja grupę rodzinna i wskakuje na swoje miejsce. Osoba która pierwsza obiegła i zajęła swoje miejsce ta zdobywa punkty dla Pani Młodej bądź tez Pana Młodego.A TERAZ HISTORIA DO OPOWIEDZENIABył piękny słoneczny , dzień więc TATAO postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły obejrzeć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY, żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI
bardzo się ucieszyły a najbardziej ZOSIA . WITEK powiedział zabierzemy też AZORA.
AZOR jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na psa i radośnie zamerdał ogonem.
JACEK i WITEK, bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA . DZIECI zapiszczały radośnie.
RODZICE / czyli mama i tata biegną / przygotowali się do wyjazdu a AZOR biegał między nogami swoich panów. Pogoda dopisywała więc ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer jeszcze przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ i AZOR od dawna był już na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ, rany
Jak wielka trąba zakrzyknęły DZIECI . MAMA uciszała radosne piski swoich DZIECI .
TATA głowa RODZINY opowiadał czym się żywi SŁOŃ , DZIECI słuchały z zainteresowaniem tylko AZOR jak to nasz kochany AZOR merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM . ZWIERZĘTA / tu biegnie SŁOŃ i pies AZOR / chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości RODZINA pojechała do domu i tylko SŁOŃ został tam gdzie stał . Taki to był dzień pełen wrażeń dla TATY , MAMY, WITKA, JACKA ,ZOSI i AZORA.Grupa która zdobyła więcej punktów dla MŁODEJ lub MŁODEGO wywalczyła prawo trzymania kasy w domu. / inwencja własna wskazana może być cos innego /. Zwycięzcy otrzymują jakieś nagrody wcześniej uzgodnione z Parą Młodą a goście dużą porcje śmiechu humoru i dobrej zabawy.

ZABAWA Z KRZESŁAMI

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób, lub par które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce “zawodnicy” zajmują wolne miejsca, osoba, dla której nie starczy miejsc odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. Dla utrudnienia (i dla zabawy) tańczą oni z balonem pomiędzy czołami, kiedy muzyka się urywa muszą doprowadzić do pęknięcia balonu (uwaga na głowę!!!) i dopiero wtedy biegną by usiąść na krześle, które ktoś właśnie przesunął na drugi koniec sali. Dla urozmaicenia można w trakcie grania krzyknąć “stop”, albo “siadamy”, wtedy zwykle wszyscy odruchowo rzucaję się na krzesła, a my spokojnie tłumaczymy, że siadają dopiero gdy muzyczka przestaje grać…
W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.:
– Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni wodzirej (krawat, kucharka, rajstopy…)
– Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

LAMBADA

Tą zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani… w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. Wodzirej w trakcie zabawy przerywa, co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała za którą biorący udział w zabawie się trzymają.
Uwaga!!! Zabawa raczej dla osób pełnoletnich 🙂

KONKURS TAŃCA

Do konkursu staje kilka par. Wodzirej prowadzący zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie.
W zależności od wersji tej zabawy może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową:
– w wersji siłowej wodzirej zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp.
– w wersji zręcznościowe tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada.
– inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada.

KONKURS TAŃCA Z BALONAMI

Zapraszamy do zabawy pięć par, może być więcej. Rozdajemy panom balony do nadmuchania.Pary umieszczaj± balony międy sobą na wysokości pępka. Chodzi o to która para pierwsza ściśnie baloniktak żeby pękł, lecz nie wolno przy tym się dotykać (wolno tylko “napierać” na partnera), nie wolno opierać się o ścianę, balustradę itp. Zespół gra, dajemy znak do rozpoczęcia zabawy. Wygrywa para, która zdusi balon, proponujemy przed zabaw± żeby baloniki nie były zbyt mocno nadmuchane (trudniej je przebić!).Zabawa druga.Zapraszamy więcej par, jeżeli mamy do dyspozycji więcej balonów mogą być wszyscy goście.Każda pani przywiązuje do obu nóg po jednym nadmuchanym balonie. Zabawa polega na tym aby goście nawzajem, podczas tańca podeptali balony innych. Wygrywa ta para, która zostaje na parkiecie z “kompletem” lub ostatnim balonem.

POCIĄG

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą “w wagoniki” następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji KanKana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. ilość krajów i utworów, zależy tylko od inwencji twórczej wodzireja, no i wytrzymałości gości.

ZAKRĘCONY

Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

ŚWISTAKI

W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek 100 gram, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę.

KONKURS DYRYGENTURY I ŚPIEWUMłoda Para staje na środku sali tyłem do siebie.Przed Panną Młodą tworzymy chór złożony z gości i przyjaciół z jej strony.Przed Panem Młodym analogicznie.Panna Młoda zaczyna dyrygować swoim chórem, który śpiewa “Sto lat “. Po chwili tak samo Pan Młody dyryguje swoim chórem. Po konkursie orkiestra ogłasza wynik, może on być różny , w zależności od sytuacji.Potem “Gorzko, gorzko” i obydwa chóry śpiewają “Sto lat”, a dyrygenci dyrygują.

ZABAWA W DWA KÓŁKA

Na środku sali tworzymy dwa kółka- panie w środku, a panowie na zewnątrz pań drugie ,większe koło.Oczywiście Para Młoda również może uczestniczyć w zabawie. Kółka zaczynają krążyć w przeciwnych kierunkach, w czasie kiedy gra muzyka. Kiedy muzyka przestanie grać, panie odwracają się do panów i witają się z nimi. Muzyka zaczyna grać i za chwilę znów stop i tak samo kilka razy.Czasami Młoda Para może trafić na siebie, wtedy oczywiście ” gorzko, gorzko!”

PROROKOWANIE POTOMSTWA

Prowadzimy zabawę z parą młodych.Na środku sali stawiamy dwa krzesła oparciami do siebie, na których siadają młodzi, z reguły pani młoda przodem do orkiestry.Na umówiony znak odwracają głowy w swoją stronę.Jeżeli młoda patrzy przez prawe ramię będzie chłopiec, przez lewe – dziewczynka, analogicznie Pan młody.Natomiast jeżeli odwrócą się – /młoda w lewo , młody w prawo – patrzą na siebie / bliźnięta. I tu zaczyna się zabawa analogicznie jak wcześniej z określeniem płci. Młodzi decydują ile chcą mieć dzieci. Zabawa okraszona odpowiednim do nastroju na sali komentarzem gwarantuje świetną zabawę.

WYŚCIG CEBULEK

Do zabawy staje pięć osób. Każdej z nich przywiązujemy z tyłu do szlufki na 30-40cm odcinku mocnej nitki cebulę, jak największą. Ustawiamy graczy w linii i wyznaczamy dystans, np 3m. Przed zawodnikami ustawimy pudełka, małe, najlepiej po zapałkach. Zabawa polega na tym, aby ruchami bioder  rozkołysać cebulki, którymi należy dopchać pudełka do mety. Zamiast cebuli można użyć marchewek… więcej zabawy i sugestywnych skojarzeń. Żeby było śmieszniej można prosić ojców pary młodej, pana młodego oraz świadka. Zespół komentuje przebieg zabawy w wiadomy sposób.Nieobowiązkowe: Zwycięzca musi zjeść swoją cebulkę, popijając alkoholem.

BUTELECZKA

Panu młodemu zawiązuje się oczy a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się np: długopis i stawia się przed nim butelkę.. młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem.. jak już trafi  Wodzirej mówi tak: “i tak będzie oto wyglądała noc poślubna”

RĄBANIE SKARPETEK

Prosi się kilku panów na środeczek:) gdzie stoją 3 krzesełka każe im się:
1. ściągnąć marynarke(jeśłi jeszcze takową posiadają):)
2. podwinac rekawy koszuli
3 sciagnac buty
4 sciagnac skarpetki
5 podwinac spodnie
6. trzeba polozyc przed nimi deske do krojenia polozyc na niej patyczek cienki ale dosyc dlugi dac do reki siekierke , i wytlumaczyc ze zostana im zawiazane oczy i z zawiazanymi oczami beda musieli “pociupać” patyczek jak najdrobniej wtedy wiazemy im oczy zabieramy patyczek z deseczki i zamiast patyczka kladziemy na deseczce kazdego pana jego wlasna sciagnieta niedawno skarpetke i w taki oto sposob beda ciupac swoje skarpetki .Jako nagrode przewaznie pan ktory wygra i zrobi najwieksze dziury w swojej skarpecie nieswiadomie dostaje nowa pare skarpetek:)

TANIEC NA LEŻĄCO

Wybiera się ok. 5 chętnych par (może być więcej i nie koniecznie pary jako mąż i żona, mogą być nawet obcy dla siebie ludzie) do konkursu tańca. Dla każdej pary wybierzcie rodzaj muzki którą będą tańczyć, każda para osobno ( czyli ile par tyle odmian muzyki np. walc, rock, samba itd.) sędziami w konkursie są goście którzy mają zrobić krąg wokół tańczących i w rytm muzyki dopingować tańczących oklaskami, na końcu ogłoście że taniec odbywał się będzie na kocu!!!! oczywiście w pozycji leżącej! Jedyne co potrzeba do tej zabawy to stary koc  Do pary podchodzi prowadzący kładzie na podłodze kawałek (koca, prześcieradla lub obrusu) i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Potem para młoda obdarowuje zwyciezców butelką wódki.

BALONIK

Wybieramy kilka chetnych par.I po kolei mierzymy czas wszystkim parom, rodziącym co następuje:1a. Facet siada na krzesełku (krzeselko musi byc mocne)1b. Kladzie sobie balonik na kolanach1c. Kobieta (partnerka) stoi kilka metrow dalej1d. na sygnal kobieta biegnie do faceta i musi tak mu usiasc na kolanach aby przebic balonik.2a. Kobieta staje tylem do faceta ktory jestkilka metrow od niej.2b. Kobieta trzyma balonik z tylu na posladkach2c. na sygnal facet podbiega do kobiety i musi ja tak “zapiac” aby balonik peklsumujemy czasy kobiety i facetajako zwyciezcow wybieramy pare ktora zrobila to najszybciej.Polecam – super zabawa goscie bardzo sie z tego smieja (i o to chodzi)

DMUCHANIE W BALONIK

Prosimy np. trzy pary, panie siadają panom na kolanach. Bierzemy trzy baloniki i podłączamy je do wężyka od pompki do dmuchania materacy (to jest właśnie ta inwestycja).Pompki panowie podkładają sobie pod tyłki. Na hasło start gramy muzyczkę, panowie muszą wykonywać określone ruchy mając kobitki na kolanach aby napompować jak najszybciej balonik, tak żeby pękł. Panie trzymają balonik z wężykiem. Podobno ubaw strasznyZGNIATANIE BALONIKAZabawa dla min. 5 par. (najlepiej małżeństwa) -Akcesoria: Balony w ilości odpowiadającej liczbie par. 2 krzesła, prześcieradło lub cokolwiek na podłogęZabawa:Obydwa krzesełka ustawiamy oparciami do siebie tak, aby pomiędzy oparciami powstał przesmyk szerokości ok 1m. Gramy jakąś skoczną melodię, podczas której pary trzymając się za ręce przechodzą jedna za drugą między krzesełkami. Zatrzymujemy nagle muzykę a para będąca w danej chwili w przesmyku zostaje potraktowana przez prowadzącego np. tak: Można zapytać się co będą robić po powrocie do domu. Dowolnymi sposobami skierować rozmowę na “właściwe” tory i wręczyć parze średnio nadmuchany balon (mocno nadmuchane szybko pękają). Teraz mają pokazać jak to będzie w domu, lecz bez użycia rąk, w różnych pozycjach (najlepiej narzuconych przez prowadzącego) tak aby balon pękł (np. na stojąco ściskany pomiędzy brzuchami). Muzyka towarzyszy uczestnikom aż do pęknięcia balonu. Para która już “to” robiła odchodzi.

TANIEC W KÓŁECZKU

Wodzirej zaprasza do tańca w kółeczku tańczymy . Panowie okręcają panie, panowie klękają panie tańczą wokół panów i takie tam.. a żeby było sprawiedliwie to w pewnym momencie wodzirej każe uklęknąć paniom (panie myślą ze teraz panowie będą tańczyć wkoło nich a wodzirej mówi:   panowie staja naprzeciwko klęczących pań(muzyka cichnie)    tak właśnie panie chciałyby podziękować panom za taniec.

ROZPOZNAWANIE MŁODEJ-MŁODEGOZabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje para młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a pan młody /z zawiązanymi oczami/ ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się aż do rozpoznania osoby szukanej
Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

ROZBIERANIE DO BUTELKIZabawa wymagająca dużo odwagi :). Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy. Na znak orkiestry zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań które mają na sobie. Wygrywa osoba która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki.
Nie ma co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ciuchów.:)

ZBIERANIE PIENIĘDZY

Tej zabawy chyba nikomu nie trzeba opisywać, ale dla formalności niech będzie. Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka.

TANIEC W KÓŁECZKU DLA WSZYSTKICH

Tą zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani… w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. Wodzirej w trakcie zabawy przerywa, co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała za którą biorący udział w zabawie się trzymają.
Uwaga!!! Zabawa raczej dla osób pełnoletnich 🙂

TANIEC W KÓŁECZKU II

Zespół gra walca a wszyscy goście tańczą w dużym kole. W czasie walca zespół  nakazuje wykonywać następujące czynności:- panowie biorą na ręce partnerkę- łączymy się po dwie pary- łączymy się po następne dwie pary (czyli razem 4 pary)- panie tańczą w środku kół- panowie łapią się mocno za ręce- panie siadają na rękach i łapią panów za szyję- panowie tańczą w środku kół- panowie odwracają się i tańczą z panią do której się odwrócilizatrzymujemy muzykę i partnerzy stają naprzeciw siebie a zespół w dalszym ciągu nakazuje wykonywać dalsze czynności i wskazywać palcem- moja głowa  – twoja głowa- moje ucho  – twoje ucho- mój nos  – twój nos- moja broda  – twoja broda- moja pierś  – twoja pierśna koniec panowie klękają na kolano i dziękują swoim partnerkom za taniec.

TANIEC W KÓŁECZKU III

Zespół gra walca a wszyscy goście tańczą w dużym kole. W czasie walca zespół  nakazuje wykonywać następujące czynności:- panowie biorą na ręce partnerkę- łączymy się po dwie pary- łączymy się po następne dwie pary (czyli razem 4 pary)- panie tańczą w środku kół- panowie łapią się mocno za ręce- panie siadają na rękach i łapią panów za szyję- panowie tańczą w środku kół- panowie odwracają się i tańczą z panią do której się odwrócilizatrzymujemy muzykę i partnerzy stają naprzeciw siebie a zespół w dalszym ciągu nakazuje wykonywać dalsze czynności i wskazywać palcem- moja głowa  – twoja głowa- moje ucho  – twoje ucho- mój nos  – twój nos- moja broda  – twoja broda- moja pierś  – twoja pierśna koniec panowie klękają na kolano i dziękują swoim partnerkom za taniec.

KIJEK

Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

MISECZKA

Wybieramy kilku odważnych facetów. Kładziemy na podłodze miseczkę lub tależyk .Para młoda siada kilka(naście) metrów od miseczki, młoda trzyma szklaneczkę i butelkę popitki, a młody kieliszek i wódkę. Każdy z ochotników ma kręcić się wokół miseczki 10 razy jedna ręką dotykając miseczki drugą trzymając na głowie. Po obiegnięciu miseczki 10 razy ma biec do pary młodej ,wypić kieliszek wódki i popitkę. Jak już wszyscy przejdą zadanie para młoda wybiera najlepszego dla którego nagrodą jest … zamiana szkła, nalewają do szklanki wódki, a do kieliszka popitki.Bardzo fajny konkurs (chociaż trzeba pilnować aby się nie pozabijali jak biegną (do tej pory jak gramy nikt nie wymiękł i każdy kto wygrał zamianę szkła wypijał jednym duszkiem szklane wódki)Wszyscy goście się śmieją i dobrze bawią przy tym.

TANIEC NA WYTRZYMAŁOŚĆ

Do konkursu staje kilka par. Wodzirej prowadzący zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie.
W zależności od wersji tej zabawy może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową:
– w wersji siłowej wodzirej zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp.
– w wersji zręcznościowe tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada.
– inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada

ZMIANA MARYNAREK

Do konkursu można prosić od 5-10 par. Panowie muszą być ubrani w marynarki. Zespół gra skoczną, taneczną muzykę, pary tańczą, kiedy skończy nagle grać panowie z pomocą pań szybko zdejmują marynarki, przekładają rękawy na lewą stronę i zakładają z powrotem. Ta para, która zrobi to jako ostatnia lub w ogóle nie zdąży  – odpada. Pozostałe pary znowu tańczą – gdy zespół kończy grać (kilkanaście sekund muzyki) sytuacja się powtarza, tym razem przekładamy marynarki na prawą stronę. W ten sposób dochodzimy do finału. Cały czas zachęcamy publiczność do dopingowania. Na jurora można poprosić któregoś z gości. Nagrodę funduje organizator – gospodarz  zabawy.

PRZEKŁADANIE JAJKA

Wybieramy kilka par 2. Panów ustawiamy na krzeselkach 3. Kobietom stojacym przed krzeselkami dajemy jajko i kazemy przekladac na sygnal od dolu z jednej nogawki do drugiej 4. po tym Ustawiamy kobiety na krzeselkach 5. Panom stojacym przy krzeselkach dajemy po bananie i kazemy przelozyc od dolu sykienki do gory i wyjac przez dekolt-trzeba pamietac ze jajko ma byc surowe

ZABAWY NA OCZEPINYW trakcie oczepin zawiązujemy oczy panu młodemu. Pani młodej wręczamy 12 klamerek do prania, musi je powpinać w różne miejsca na swojej garderobie. Potem przygrywaj±c zespół prosi Pana młodego aby je znalazł!To samo można zaproponować Świadkom. Kolejna zabawa. Zapraszamy na środek dwie pary, które cechują się wyjątkowym poczuciem humoru. Zespół gra skoczną melodię a pary rywalizuj±, która najśmieszniej zatańczy. Wszystkie pozy, chwyty, figury są dozwolone. Goście oklaskami oceniają, która paraich rozbawiła najbardziej.

DZIDZIUSIE

Dla każdej pary potrzebne będą następuj±ce akcesoria- czapeczka… niemowlęca (można uszyć)- butelka ze smoczkiem (dla niemowląt)- śliniaczek- grzechotka- mogą być pampersy (problem z rozmiarem, to jest opcja, ale z nimi jest śmieszniej)
Panowie siedzą na krzesłach trzymaj±c ręce z tyłu, nie moga pomagać paniom. Panie prosimy na start, jak  najdalej od panów. Nalewają napój do butelek, zbierają akcesoria i biegną w stronę swoich partnerów. Zakładają czapeczkę, śliniaczek, pampers … i karmią swoich “dzidziusiów”.Panie zachęcają (poganiają) panów do szybszego picia grzechotką !Zwycięska para otrzymuję nagrodę np. piwo, szampan, wódkę, ew. kanapkę na zagrychę.

„RODZINNE STO LAT”

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana młodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny pani młodej. Dziękujemy rodzinie pana młodego i o to samo prosimy rodzinę pani młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla pary młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z  kamerzystą aby stanął na podwyższeniu, tak aby objąć cały parkiet a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię !

ZABAWA DLA WSZYSTKICH GOŚCI

Goście tworzą duże koło. Wewnątrz koła pozostają Państwo Młodzi. Zespół gra melodię np.: walczyka i w momencie gdy przestanie grać Młodzi stają tyłem do siebie i na 1 2 3 odwracają się do siebie, jeżeli odwrócą się w tym samym kierunku to całują się i wybierają sobie nowego partnera  i cała zabawa trwa dalej z większą ilością par. Tańczymy tak do momentu aż wszystkie pary z koła będą tańczyły ze sobą.

DYSCYPLINY SPORTOWE

Pary losują karteczki na których są wypisane dyscypliny sportów:-łyżwiarstwo Figurowe-jazda konna-walka karate(można jeszcze coś wymyślić)pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny (ubaw po pachy)

WYKRYWACZ KŁAMSTW

Para młoda siada do siebie plecami a prowadzący zadaje im pytania zaczynające się od “kto” (np. kto z was częściej mówi “kocham cię”?). Panna i Pan Młody mają karteczkę, na której z jednej stony napisane jest “ja” a z drugiej “on” (wersja dla niej) lub “ona” (wersja dla niego). Po usłyszeniu pytania każde musi odwrócić karteczkę z właściwą wg niego odpowiedzią w stronę “publiczności”. Jeśli odpowiedzi są niezgodne – karniaczek albo taniec.

PODAJ DALEJ

Zabawa często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.

MUCHA I WELON INACZEJ

Pan młody musi odpiąć welon pani młodej (liczy się czas np. 12 sekund.) i potem tyle razy musi pocałować młodą czyli 12 razy, a goście mówią w które miejsce. Pani młoda robi to samoBierze się stroik z głowy panny młodej i chowa w bukiecie na stole, lub pod klapą wodzireja albo pod krzesłem. Przedtem wyprasza się panny z sali. W tym czasie gdy one szukają goście śpiewają, żeby nie podpowiadać… Inna wersja dla panów: stają w kole, Pan Młody podaje muchę i po kolei “idzie” z rąk do rąk tyle razy ile lat w sumie mają Młodzi. Na kogo wypadnie na tego bęcJeszcze jedna wersja: sadza się na stole i na krześle Państwa Młodych. Tańczą wkoło nich panny i kawalerowie, gdy przestaje grać, muszą się wdrapać na stół. Facet na kolana Panny Młodej, Kobieta na kolana Pana Młodego. Oni zostają nową Parą Młodą.Osoby które łapią welon siadają na krzesłach, i dziewczynę podnoszą z krzesłem panowie, a pana panie, jeśli ktoś dużo waży jest śmiesznie.

KONKURS DLA PAŃ

Wybiera się kilka pań i stawia na środku o jedno krzesło mniej, niż jest pań. Panie chodzą w kółko w rytm muzyki a kiedy muzyka ucichnie zespół rzuca rozkaz co mają zdobyć od pozostałych gości (prawy męski but, krawat, damski szal itp.) Za każdym razem ta, która nie zdąży przynieść fanta i usiąść na krzesełku odpada. Na koniec, gdy zostaną dwie każe się im przynieść ze stołu dwie dowolne butelki. Ostatni rozkaz to wypicie w jak najszybszym czasie dowolnego napoju z butelki i powrót na krzesełko. Ta, która będzie sprytna przyniesie ze stołu wodę, albo sok zamiast wina lub wódki oczywiście wygra.

POZNAJMY SIĘ

Młoda i młody mają wybrać po np. 8 osób ze swoich rodzin..4 dziewczyny i 4 chłopaków. stają oni w dwóch rzędach i zabawa polega na zapoznawaniu się rodzin.-stawiamy dwa rzędy, naprzeciwko siebie. Panie naprzeciw panów. i każdy po kolei mówi co podoba mu się w osobie, która stoi naprzeciw i są to usta, oczy, włosy, ramiona, dłonie itd. ..i tak cały rząd.. Trzeba to zapamiętać bo następna runda to.. należy pocałować osobę z przeciwnej strony w to najpiękniejsze miejsce.. hmmm.. tutaj chyba trzeba uważać co się wskazuje.. ale jak ktoś nie zna zabawy to, hmm, ma problem.

TANIEC NA GAZECIEPara dostaje gazetę i tańczy na niej po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół . Wygrywa para która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety

ZABAWA W KOTKA I MYSZKĘPanna młoda staje w kółku otoczona przez inne panny (jeśli jest ich za mało mogą być mężatki) Zadaniem pana młodego jest przedostać się do żony, a zadaniem panien nie dopuścić go – taka zabawa w kotka i myszkę, tylko myszka nie ucieka

BUZIAKI DLA MŁODYCHMłodzi tańczą w środku a goście w kółeczku. Panowie robią jedno kółeczko. a panie za nimi drugie. W trakcie tańca Pan młody dołącza do kółeczka panów, a młoda zostaje sama w środeczku i po kolei daje buziaka każdemu panu w kółeczku Później wraca młody, znowu chwilę tańczy z młodą panowie robią kółeczko na zewnątrz a panie w środeczku pani młoda dołącza do kółeczka pań a młody zostaje sam na środku. Po chwili koniec muzyki. Młody w środku koła klęka na kolanko i wszystkie panie naraz na hurra mają pocałować pana młodego

SZNURKI I KLUCZYKIMłodzi wybierają po 3 pary ze swoich rodzin. Pary stają naprzeciw siebie a dwóch panów z orkiestry staje na końcach ze sznurkiem i przywiązanym do jego końca kluczykiem.. zadanie polega na szybkim przewleczeniu sznurka przez wszystkie osoby przez swoje ubrania – panie od góry a panowie od dołu. potem kto pierwszy cały sznurek wyciągnie

DRUGA TWARZTą zabawę często łączy się z innymi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak więc wybieramy cztery pary, do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki. Jak zobaczyłem to pierwszy raz, to miałem poważne problemy żeby utrzymać kamerę w rękach:)  REWELACJA !!!